Külastajatele ja arboreetumi tähendus

Arboretums & Private Gardens in Estonia
Vasta
Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Külastajatele ja arboreetumi tähendus

Postitus Postitas Nurga puukool » E Mär 07, 2005 19:03:51

Külastajatele.

Käesoleval ajal asuvad enamus arboreetumeid ja huvitavad eraaiad eramaadel ja
loodud inimeste poolt nende enda kodus.
Kui te soovite külastada mõnda aeda,on viisakas ja kena leppida kokku külastamise aeg ja tasu.

Arboreetumite tähendusest.

Sõna "arboreetum" tuleneb ladinakeelsest sõnast "arbor", mis tähendab puud. Arboreetumi all mõeldakse pargina või parkmetsana kujundatud ala, kuhu on istutatud erinevaid puid ja põõsaid.
Arboreetum on kas kergelt hooldatav metsa- või metsapargilaadne ala (niidetud võivad olla külastus-teerajad) või enam hoolt nõudev pargina hooldatav ala madalalt niidetud muruga. Viimane on sageli näiteks botaanikaaedade koosseisus.
Arboreetumina käsitletavad puittaimede kollektsioonid võivad olla rajatud kas teaduslikel või harrastuslikel eesmärkidel. Teaduslikes kollektsioonides on puittaimed rühmitatud kas geograafiliste piirkondade või taksonoomiliselt lähedaste sugukondade järgi.
Arboreetumitest rääkides kasutatakse tihti ka nimetust dendraarium või dendropark (tulenevad kreeka keelsest sõnast dendron, mis samuti tähendab puud).
Suuremates arboreetumites on puud istutatud metsatukkadena, kuid väiksemates on nad paigutatud üksikult või väikeste rühmadena. Teatud kindlatest taimerühmadest koosnevaid arboreetumite osasid võidakse nimetada salikaariumiks (pajude kollektsioon), rosaariumiks (rooside kollektsioon), populeetumiks (paplite kollektsioon), pinetooriumiks (mändide kollektsioon) jne.
Arboreetumeid on vaja nii uurimistööks kui ka õpetamiseks, neis on võimalik teostada nii introduktsioonialast kui ka mitmekülgset muud uurimistööd. Sel juhul peab puittaimede istutus olema hästi dokumenteeritud, taimede päritolu ja paljundusallikate registreerimine on neis esmajärgulise tähtsusega.
Nurga puukool

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Ootame siia rubriiki...

Postitus Postitas Nurga puukool » E Dets 04, 2006 19:18:24

..... kõiki Eestimaal huvitavaid,hooldatud parkide,arboreetumite ja eraaedade viiteid.Samuti kui ei ole kodulehte,kuid teil on pilte,võtke meiega ühendust ja me paneme need kõigile vaatamiseks siia rubriiki üles.
info[at]nurgapuukool.ee
:wink:
Rudolf
Nurga puukool

Vasta