Aidake valida sobivat hekitaime väga kehva pinnasesse

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
valdek
Postitusi: 1
Liitunud: K Mai 13, 2015 11:36:02

Aidake valida sobivat hekitaime väga kehva pinnasesse

Postitus Postitas valdek » K Mai 13, 2015 11:43:12

Kas keegi oskab mulle nõu anda, milline soovitavalt igihaljas hekitaim suudaks ellu jääda pinnases, mis sisaldab vaid savikamakaid ja savist liiva? Tiigist väljatõstetud pinnasest on kaldal piki krundi serva pikk vall, millele tahaks privaatsust loova ja muidu ilusa heki kasvatada.
Olen hiiglama tänulik!

Luule
Postitusi: 3
Liitunud: R Juun 05, 2015 20:25:18

Re: Aidake valida sobivat hekitaime väga kehva pinnasesse

Postitus Postitas Luule » P Juun 07, 2015 11:39:33

Ma pole kull spetsialist, aga kahju sinust, et keegi ei vasta. Mina lukkaksin selle korge valli laiali voi vahemalt tasandaksin. Kui on suur krunt, siis sobiks pugatud kuusehekk, kuused on koige lollikindlamad. Vaiksema aia puhul lahtuksin sellest, mis mulle meeldib, aga igal juhul kaevaksin enne istutamist kraavi, taidaksin selle parema mulla ja kompostiga, et taimedel oleks kergem alustada ja kindlasti kastaksin regulaarselt kuni sugiseni. Void proovida ka elupuud, mis sobib hekiks, vist Brabant, kuid voin nimega eksida. Minul isiklikult on elupuud korduvalt kevadpaikesega ara korbenud, aga nad taastuvad. Viimastel aastatel olen neid varjutanud, kuid mitte viimasel talvel, mis oli lumevaene. Minu soovitus on lahtu sellest, mis sinu arvates sobib ja mis sulle meeldib, siis tahad ka aia eest hoolitseda.

Vasta