Aidake teha valik :)

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
donald.tbd
Postitusi: 1
Liitunud: N Mär 08, 2012 20:48:10

Aidake teha valik :)

Postitus Postitas donald.tbd » N Mär 08, 2012 21:12:49

Tere!

Tunnistan esmalt kohe ülesse, et puutun kokku aiandusega esimest korda ning olen sel alal täiesti võhik.

Sooviksin endale keset õue istutada ühe puu aga mure selles, et ei tea sorte ning ei tea mis minu soovidele ja tingimustele sobivad.

Ideaalis kujutaks ette, et puu oleks umbes 4-6 meetrit kõrge, võrdlemisi lai ehk mitmeharuline või huvitava kujuga ning võiks olla ka igihaljas, et aastaringselt oleks ilus vaadata. Samuti sooviks istiku saada võimalikult suurena kuna antud puul on oluline osa aiakujunduses.
Ise kujutaks selle puuna ette mõnda lühemalt, mitmeharulist ja mitte väga tihedaoksalist mändi mida sõidutee ääres näinud olen aga jällegi ei tea konkreetseid sordinimesid ja kas antud puule ka minu pinnas meeldiks.

Kui nüüd aga lehtpuid vaadata siis omadustelt ja kujult meeldib mulle väga tammepuu - mitmeharuline ja lai, lehed püsivad küljes kaua :) Kasvab küll tunduvalt pikemaks kui paanis aga samas kasvuruumi on.
http://www.walking-on-water.org/wp-cont ... k-tree.jpg
Aga ei tea jällegi kas tammele sobivad minu tingimused.

Tingimuste osas on planeeritud istutamiskohal palju ruumi ja valgust ning pinnasega on lood nii, et mullakiht on väga õhuke ~10cm, sealt edasi liivane pind ning mingi hetk tuleb vastu ka savi. Suuremate suladega võib maapind olla vesine.

Kõik soovitused ja arvamused teretulnud :)

mullamutt
Postitusi: 6
Liitunud: K Juul 27, 2016 18:05:55

Re: Aidake teha valik :)

Postitus Postitas mullamutt » K Juul 27, 2016 19:04:58

vahtral on suht ilusa lehed, aga ei tea kas see liiva sees ka kasvab või mitte.
mingi pilt või joonis võiks ka muidugi olla, sest et ilus puu on mingi 15-20m kõrge?

Vasta