California ebaküpress

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
Kiki_kissu
Postitusi: 1
Liitunud: E Mär 08, 2010 13:04:01

California ebaküpress

Postitus Postitas Kiki_kissu » E Mär 08, 2010 13:12:07

Kingiti siis meile siuke armas väike puuke, silt ütles et ebaküpress. Olen juba üritanud uurida selle kohta rohkem ning jõudsin järeldusele et ju see on see toa ebaküpress...nimi oli isegi "Elwoods" või midagi sellist.
Probleem nüüd selles, et tuues oli ta hästi pisikeses potis ja ma otsustasin ta ümber istutada. Istutasin ta mulda mille sain vanemate kasvuhoonest. Kuskilt uut mulda ei leidnud ja suurt mitme kilost mulda selle pärast ei tahtnud ostma ka minna.
Algul oli kõik ilusti. Kui nüüd ta kuivad alates alt poolt. Okkad muutuvad kuivaks ja rabedaks et kui katsuda pudenevad maha.
Mõtlesin et siis koha ja kastmise viga. Leidsin et toas tahab jahedamat kohta ja valgust ning kasta tuleb harva kuid korralikult.
No ja nüüd ongi ta meil akna ääres kus piisavalt jahe ja ka valgust, kastan korralikult et põuda ma talle ei tekita :D, kuid siiski ta kuivab alt ülesse.
Kuna olen ise suhteliselt noor ja ainult kaktused suudavad mu käe all ellu jääda siis sooviks siit suhteliselt palju nõuannet. Puu on täitsa ilus ja kahju oleks lasta sellisel kingil lihtsalt ära surra.
Olen püstitanud endale eesmärgi et see puuke siiski ellu jääks :D:D

Paluks siis abi, et mida temaga peale hakata. Kas siiski oleks vaja ümber istutada või võib milleski muus viga olla?

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Re: California ebaküpress

Postitus Postitas ponderosa » T Mär 16, 2010 13:17:37

Raamatute järgi peaks California ebaküpress olema suhteliselt külmakindel ja kasvab Eestis vahelduva eduga kuni mõni ebasoodne talv ta ää võtab..see ei pruugi laieneda kõigile kultivaaridele muidugi.

Surnud-surevad puud kuivad ikka alt ülesse ja püüavad hoida ladva rohelisena nii kaua kui võimalik. Suurtel okaspuudel võib tüve alumine osa juurestikuga olla juba aastakese surnud ja koor pudeneda, aga latv on veel roheline... Seega, lootust teie puukese taasärkamisele on vähevõitu..

Tasub kriimustada koort tüvekesel ja uurida kas puu koorealune niin on veel elus. Kui see on surnud, siis ei aita miski. Kui aga elus, siis katsuda jõuda mõne juureni (juurestikuni) ja uurida selle elusolekut.

Vasta