Sirel ei õitse

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
Kasutaja avatar
Agne
Postitusi: 2
Liitunud: K Mai 13, 2009 17:07:22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Sirel ei õitse

Postitus Postitas Agne » K Mai 13, 2009 17:31:40

Tere,

Minul on aias sirel juba 5 aastat ja ma ei ole kunagi näinud veel mis värvi õitega ta on. Ei mäleta enam ka sordi nime kahjuks.
Taim ise on juba 2 m kõrge ja teiste taimede vahel päikselises kohas kasvamas.
Mis võib olla põhjuseks, et ta ei ole veel õitsenud? võibolla peaksin ta istutama teise kohta.

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Re: Sirel ei õitse

Postitus Postitas Nurga puukool » L Mai 23, 2009 08:44:26

tere,
võimalik ikkagi vähene valgus ja .......arvatavasti pole tegu sordisireliga vaid tavalise sireliga,sest sordid reeglina õitsevad juba isegi 0,5 m kõrgustena. :wink:
Rudolf
Nurga puukool

Kasutaja avatar
Agne
Postitusi: 2
Liitunud: K Mai 13, 2009 17:07:22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sirel ei õitse

Postitus Postitas Agne » P Mai 24, 2009 08:27:40

Tänud vastuse eest, kusjuures nüüd on selsamal sirelil siis õienupud peal ladvas ja tumelillad (ju ta sai aru, et kavatsen tema muidu über istutada ja ta ei soovinud seda ning hakkas õitsema viimaks...). Küllap siis on tavaline sirel, mis seal ikka.

Lugesin, et sireled on väga erinevaid nii värvi kui ka vastupidavuse poolest. Eriti jäi kummitama punase õiega sireli tutvustus, mida ma ei ole kunagi näinud.

Ma nüüd tunneksin huvi sordisirelite vastu. Milliseid soovitate põnevaid?
Kas sirelit ei morjenda kui teda mingi aeg tagasi lõigata? Mitte et ma hekki soovin vaid, et ta ei kasvaks liialt kõrgeks, kuid sooviksin õitsvat sirelt.

Ma tahaksin miskit erilisemat päikselisse kasvukohta, kuid ma ei soovi et ta väga suueks kasvab, max 2 m oleks kõige parem.
Olen linna vahel märganud, et paljud sirelid on altpoolt tühjad ja tüükalised, latv kõrgel vohamas...

Vasta