Elupuud oranzikad

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
ainer
Postitusi: 1
Liitunud: E Okt 06, 2008 12:34:52

Elupuud oranzikad

Postitus Postitas ainer » E Okt 06, 2008 13:36:16

Mul sihuke mure, et mul on aed kus on kuskil 40 2,5 meetrised elupuud. Kahju on sellest, et umbes pooled hakkavad vist välja minema - okkad on oranzikad. Mul on ka koer, aga niipalju kui ma jälgin olen ei lase ta nende kõigi peale. Kas on mingisugust võimalust neid päästa. Kas seal on veel mingi võimalus, et see pole koerauriin ja kui on koerauriin, et kas keegi oskab mind aidata selles probleemis (äkki on mingisugust väetist, mis veel päästaks?)?

PIPRAVESKI
Postitusi: 5
Liitunud: R Dets 14, 2007 15:51:17

Re: Elupuud oranzikad

Postitus Postitas PIPRAVESKI » L Nov 08, 2008 17:36:03

Ma soovitaks kasutada Bravot, mis on müügil liitristes pudelites ja maksab midagi üle 400.- Mina olen teinud lahuse 30ml/10l veega (kui täpselt mäletan) ja puid pritsinud, kui olen täheldanud okaste värvimuutust ja alati olen abi saanud. Aga võib-olla on see sordile omane vävimuutus?

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Re: Elupuud oranzikad

Postitus Postitas Nurga puukool » P Nov 09, 2008 17:41:23

Kindlasti pole tegu koeraga,sest koer saab kahjustada vaid sealt kuhu on ta parasjagu 'pissinud'! :D
Põhjuseid võib olla mitmeid:
Esiteks:Pipraveskil võib olla õigus,sest paljudele elupuude sortidele on omane talvine pruunikas värvus,mis hakkab välja lööma esimeste öökülmadega.Näiteks:Brabant,Danica,Tiny Tim jne.
Teiseks:Sügisel muutuvad paljud elupuud ja männid seoses okka vahetusega seest pruuniks ja see on täiesti tavaline.Keda need pruunid okkad häirivad võib muidugi need maha raputada ja ära korjata(soovitavalt põletada).Samas tavaliselt on need kevadeks lume ja vihmaga ka ise maha pudisenud.
Pritsimiste kohapealt aga tähelepanuks kõigile:enamus kemikaale vajavad töötlemisel vähemalt +12C sooja!
Alla selle temperatuuri on tõhusus kas väga nõrk või puudub sootuks ja teie töö + kallis keemiline vahend on raisatud!
Rudolf
Nurga puukool

Vasta