Kalmistule

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
Külaline

Kalmistule

Postitus Postitas Külaline » P Mai 08, 2005 19:29:00

Kalmuplats lauspäikeses. Soolopuuks on äsjaistutatud leinalehis. Katteks tulevad mägisibulad jms, aga platsi küljele ritta tahaksin panna 4 - 6 väga madalat igihaljast asja, ei tohiks kasvada kõrgemaks 0,5 m. mitte sabiinakadaka tüüpi totsutusi. Nüüd avastan et ka Tiny Tim võib kõrgemaks kasvada. Värvidest jääks plats kollane -hall - sinine. Mida soovitate? ette tänades

Okas

Postitus Postitas Okas » E Mai 23, 2005 13:51:08

Lauspäikeses ikka vaid kadakas ja elupuu.
Kadakast näiteks sinakas kirju kadaka sort'Blue Star'.
Elupuu 'Tiny Tim' nüüd palju kõrgemaks ka ei lähe,'Danica' ja 'Hoseri'
sobivad kah...
Kasta esimesel aastal korralikult!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » L Mai 20, 2006 20:40:47

Tänan vastuse eest aastase hilinemisega! Juhtus nii, et madalad kadakad olid müügiplatsil näruse välimusega ja ostsin mingi kõrgema sordi aga käärid ju aitavad! Nüüd, aasta möödudes, on kalmukoht kena, minu küsimus aga järgmine: leinalehis kasvab ilusasti, kuidas ma teda lõikan? Mõned oksad on pea maani. Millal? Kas praegu oleks õige aeg või pole üldse vaja? Üks ilus suur oks on täisnurga all otse alla kasvanud, oli soovitus et sellised väga tüvelähedased ära lõigata. Õigus või? Ei tahaks - ta on praegu ilus!

Teid ette tänades,

Iiris

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Lehis

Postitus Postitas Nurga puukool » T Mai 23, 2006 18:23:10

Leina lehist põhimõtteliselt ei pea lõikama,kuid siis ta läheb mööda maad edasi ja mõne aastaga moodustab tiheda(ja mitte just kõige ilusama!) okste rägastiku.Olen lõiganud peaoksi,et soodustada hargnemist.Samuti neid oksi mis hakkavad juba 'roomama'.
Rudolf
Nurga puukool

Vasta