hallitav mänd

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
ulvi

hallitav mänd

Postitus Postitas ulvi » R Apr 08, 2005 21:59:14

Tõin endale metsast tavalise männi aeda, mänd on kasvanud ilusasti kuni aasta, peale seda, aga hakkas hallitama (nagu seenhallitus) ning okkad langevad maha. Mida teha?

Külaline

Postitus Postitas Külaline » R Apr 15, 2005 10:26:02

Esiteks, kui suur see mänd on, kui suure mullapalliga Te ta metsast välja kaevasite.Kas hallitus on okstel, mis värvi, kui suure osa oksast haarab. kas haigus on ainult koorel või ka sügavamal. Kas puu on päikese käes või varjus, kasvukoht kuiv või liigmärg. Millal hakkasid okkad langema, kui suur protsent okastest on langenud, vahel ehmatab algajaid aiapidajaid okaste loomulik vahetus, okkad püsivad loomulikult puul 2-3 aastat.
Diagnoosi panemiseks ja nõu andmiseks on vaja teada palju rohkem, kui kirjutasite.

Dendroloog

getuu

;)mänd

Postitus Postitas getuu » P Nov 27, 2005 12:02:13

mul on nii et ma pean tegema mingi töö männist aga ma ei tea mis on männi levitaja mitte levik. :lol: :shock:

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » P Nov 27, 2005 20:50:43

Küsimus oli vana ja probleem ilmselt mingi lahenduse saanud.
Viimati muutis ponderosa, E Nov 28, 2005 07:13:02, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Re: ;)mänd

Postitus Postitas ponderosa » P Nov 27, 2005 20:57:08

getuu kirjutas: mul on nii et ma pean tegema mingi töö männist aga ma ei tea mis on männi levitaja mitte levik. :lol: :shock:
Mis ja/või kes ja äkki on veel ka mitu levimisvahendit :roll:
Tiivuliste seemnetega puud teevad suurima töö tuule abil ise ära, linnud ja pisiimetajad aitavaid vaid mõningal määral kaasa :wink:

Vasta