valgel männil seen kallal

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
kaie
Postitusi: 2
Liitunud: K Mai 02, 2007 14:57:32

valgel männil seen kallal

Postitus Postitas kaie » K Mai 02, 2007 17:43:06

http://bfw.ac.at/400/sdis/124_3k.jpg
sellised näevad välja 5-6-7 oksa. tegemist, nagu ma olen aru saanud, on seenega. soovitati topaz-iga pritsida. aga kas sest kasu et ei tekiks koorepõletikku? puu ise nii meetrikõrgune, nurga puukoolist 3aastat tagasi ostetud. või oleks targem välja juurida? ja uus muu sort asemele panna. ootan nõu.

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » N Mai 03, 2007 07:22:27

Pritsida ja puud päästa üritada tasub ikka. Kuigi jah, kui läheduses on rohkesti marjapõõsaid, eriti karusmarjapõõsaid, mis on koorepõletiku seene edsiksndjateks, siis seenest jagu saamine taasnakatumise tõttu üsna vähetõeneaoline. Kui soov asendada sama laadi männiga, siis tasub panna makedoonia (rumeelia) mänd (pinus peuce). See on ameerika pinus strobuse (valge mänd) euroopa lähisugulane, aga koorepõletiku ei nakatu.

Urmas
Postitusi: 16
Liitunud: P Juun 12, 2005 18:24:24
Asukoht: Muhu

valge mänd

Postitus Postitas Urmas » T Juul 24, 2007 17:43:47

Mul kodus mänd mis samuti nakatus koorepõletikku.Olin arvestanud puu hukkumisega.Praegu on lisandunud optimismi.6-7 m. puu oli nakatunud keskelt,u.3m. kõrguselt tüvel.Saagisin nats altpoolt nakatuskohta .Nüüd kasvatab uut ladvaoksa ja puu paistb päris terve välja.Kannatas muidugi välimus,aga mine tea,äkkiongi kihvtim.Igatahes tasub puuga vaeva näha,välge mänd on seda väärt

Vasta