Hädas jugapuuga

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
aimelinke
Postitusi: 8
Liitunud: L Juul 22, 2006 11:17:07

Hädas jugapuuga

Postitus Postitas aimelinke » N Juul 27, 2006 11:24:05

Mul on aias jugapuu oli siin juba ennem kui mina siia elama tulin(8 aastat tagasi). Seega konkreetset sorti ei tea öelda, igatahes on ta see laiuv variant.
Siiani oli kõik korras, ent kaks viimast aastat on ta poole suveni kollaseid okkaid täis ja laseb nad lõpuks maha. :( Kas ma peaks teda pügama (me ei ole teda üldse püganud) või äkki rohkem kastma.
Seda ka veel, et varem oli ta suure õunapuu varjus, ent nüüd oleme õunapuud oluliselt kärpinud, seega saab ta nüüd tunduvalt rohkem päikest. Äkki ei meeldi talle päike.
Äkki oskab keegi öelda, mis teha :?: :?: :?:

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » N Juul 27, 2006 21:33:32

Jugapuu on üldse üks kõige varjutaluvamaid okaspuid maailmas ja ega ta lauspäikesest eriti ei armasta. Nii et valgustatuse järsk kasv antud juhul võib puu kiratsemise põhjuseks olla küll.

aimelinke
Postitusi: 8
Liitunud: L Juul 22, 2006 11:17:07

Postitus Postitas aimelinke » R Juul 28, 2006 07:16:36

No aga mis siis teha :?: Ümber teda istutada ei saa- ta on nii suur juba.

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Jugapuu

Postitus Postitas Nurga puukool » E Juul 31, 2006 21:02:58

Õunapuu pügamisega muutsite arvatavasti aastaid kasvanud jugapuul tema valgustingimusi.Kui on okkad taimel seest poolt kollased,siis taim põeb seda muudatust arvatavasti paar aastat(nii nagu ka uue taime istutamisegagi).Päikese põletus on ikka rohkem pealmistel okkastel ja viimastel aasta kasvudel.
Haiguste eemale hoidmiseks võiks kuivemate ilmadega neid kollaseid okkaid ära pudistada ja kasta põuaga kindlasti...
Rudolf
Nurga puukool

aimelinke
Postitusi: 8
Liitunud: L Juul 22, 2006 11:17:07

Postitus Postitas aimelinke » T Aug 01, 2006 13:22:36

Suur tänu Teile!
Ma olen teda kastnud ka, ja nüüd vaatasin, et ajab juba uusi noori võrseid :P

Vasta