Mure seedrikasvudega

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Juun 11, 2006 15:36:19

Mure seedrikasvudega

Postitus Postitas Algaja » P Juun 11, 2006 15:40:55

Tervist,
jutt siis, et istutasin kevadel seedermänni seemned potti ja 3 tkki hakkas kasvama
Tahtsin uurida, et kuidas nüüd edasi peaksin tegutsema, mingit erihooldust, palju kastma jne
Praegu kasvatan neid nö pimesi
Oleks väga tänulik kui kellelgi on kogemusi/soovitusi, tõesti ei taha et nendega minu lolluste pärast midagi juhtuks

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » E Juun 12, 2006 05:15:51

Vahest tasuks koos potiga õue peenrasse panna. Seedermänd pole tubane puu. Esimesed paar aastat on ta väga aeglase kasvuga.

Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Juun 11, 2006 15:36:19

Postitus Postitas Algaja » E Juun 12, 2006 21:13:12

Tänan vastuse eest!
Aga tahaks veel segada paari küsimusega (vabandan) et kuhu ma peaks ta panema, kas ta võib olla otsese päikesevalguse käes.
Ja kui ma teda väljas hoian siis kas kasta pole vaja, kui on siis kui palju milliste intervllidega või kuidas ma aru saan

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » T Juun 13, 2006 09:16:16

Kuna tubase hämarusega harjunud, ei maksa täisvalgusesse kohe panna. Kasuta ribivarjet, varjulist kohta, vms. Kastmine sõltub ka poti materjalist, jne. Igal juhul takistab pott pinnase niiskuse tõusmist-saamist taimeni sügavamalt, maaseest, nii et niiskuse jälgimine ja kastmine on ilmselt vajalik.

Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Juun 11, 2006 15:36:19

Postitus Postitas Algaja » T Juun 13, 2006 23:11:56

mnjaa selle peenraga on hetkel raske kuna olen Tartus ühiselamus ja aeda(tallinnasse) saan panna alles juuni lõpus, aga ma panin ta akna taha korvi, jumala eest loodan, et linnud neid kasve ära ei noki vms.
ja kas seedri vars peabki olema natuke pruunikam kui need noh okkad, minu võsukestel igastahes on, kas see on normaalne?
Põms need taimed on kasvamisest saadik kogu aeg lauspäikese käes olnud, et kas siis sel juhul peaksin ka valgustust piirama?

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » K Juun 14, 2006 08:16:14

Päike läbi aknaklaasi on miskit muud kui päike õues, nii et maksaks seemikutele liigset ellujäämiskatset korraldada :wink:
Üldiselt tunnevad elajad huvi vaid toitvate seemnete vastu, samas, mõned putukad võivad seemiku varrekese läbi näksata kuid selle vastu on raske saada. Seemikute värv varieerub ja tumepunane varreke on normaalne

Vasta