Hõlmikpuu

Kirjuta oma murest mõne taimega.

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
ankake

Hõlmikpuu

Postitus Postitas ankake » N Mär 30, 2006 08:36:15

Vaatasin, et siin Nurga puukoolis hõlmikpuu väikesed taimed täitsa olemas. Aga neid ei ole müüginimekirjas. Huvitav, kas mõni puukool neid meil ka müüb?
Sellise harulduse soetamine mind väga huvitaks, tean, et relikt. Samas tekib mul küsimus, miks neid eriti pole, kas kliima pole sobiv (Süda tänaval Tallinnas ju olemas, teine lähim puuke pidavat Riias kasvama), või raske seemnest kasvatada, või ei vilju eriti hästi?
Mingi põhjus peab ilmselt olema, andke lollile andeks, et küsin.

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Hõlmikpuu

Postitus Postitas Nurga puukool » N Mär 30, 2006 08:53:29

Tere,
hõlmikpuu on Nurga Pk-s hinnakirjas olemas nii põhiliigina kui sortidena(sordid küll enamus tellimisel).Arvatavasti vaatasite lehtpuude hinnakirjast,kuid meeldetuletuseks: hõlmikpuu on lehtedega OKASPUU! 8)
Hinnakirjas on märgitud alghind:60 krooni.See on meie kasvatatud taim,seemnetest(seemnete päritolu Jaapan!!!) ja olid 15-30 cm pikad.
Lisaks olid saadaval Poola päritolu järgnevad mõõdud:
50-80cm,5 l.pott - 190.00,
150-180 cm,25 l.pott- 890.00.
NB:kui valite endale hõlmikpuud,siis soovitaks võtta sellise taime millel ei ole väga pikad aastavõrsed!Meie kliimas aasta kasv 10-20 cm!Kui on üle 30-40 cm ja rohkem pikk aastakasv,on täiesti kindel et,see kasv on peale esimest talve külmunud ja arvatavasti ka taim! :?
Siin ka taime kirjeldus:
Lehtedega okaspuu,ainuke liik perekonnas. Hõlmikpuu on vanim puuliik maailmas. Umbes 150 milljonit aastat tagasi levis hõlmikpuu üle kogu maailma, kaasaarvatud Euroopas. Jääaja lõpuks oli ta praktiliselt välja surnud, säilides ainult Hiinas. 18. sajandil toodi hõlmikpuu Hiinast Euroopasse ja tema lehtede ekstrakti kasutatakse praegu vereringehäirete ravimiseks. Kasvukuju kooniline,oksad hõredalt. 30 aastane puu võib Eesti tingimustes kasvada kuni 5-6 meetri kõrguseks,kodumaal Hiinas kasvab aga üle 30 meeetri kõrguseid puid.Lehed helerohelised,lehviku kujulised,nahkjad,pika rootsuga.Väga dekoratiivne sügisel peale esimesi öökülmi, kui lehed on kulgkollased.Eristatakse emas- ja isas-taimi.Kuid paljunduses on tavaliselt isastaimed.Vili väikese ploomi kujuline, mahlakas,valminult kollane,sees ühe seemnega.Mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik.Kasvab nii varjus kui päikesepaistelisel kohal.Eestis peaks valima kasvukohaks tuulte eest varjatud sooja istutuskoha.Sobib kasvatamiseks parkides ja eraaedades soolopuuna.Noores eas peab Eestis kindlasti talveks kinni katma,kuid suure puuna on tunduvalt külmakindlam. :wink:
Rudolf
Nurga puukool

ankake

Postitus Postitas ankake » N Mär 30, 2006 09:53:46

Ooo, seda ma tõesti ei teadnud, et ta okastega lehtpuu on! Loomulikult vaatasin siis valest kohat, tuhat vabandust.
Ülisuured tänud nii põhjaliku seletuse eest. Ma pakun, et need väikesed puud, mis te ise olete oma puukoolis seemnest kasvatanud, hulga külmakindlamad on, kui kõrgemad Poola päritolu taimed. Ilmselt peaksin neid eelistama, nad on teoreetiliselt meie suisa hullu kliimaga karastunud. Eriti veel, kui nad selle talve suutsid üle elada.

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Hõlmikpuu

Postitus Postitas Nurga puukool » N Mär 30, 2006 10:30:04

Need väikesed taimed külmusid ka eelmise aasta talvel otstest ära,kuid taastusid.Samas noore taime võrsed on palju peenemad ja õrnemad(rohtsemad) kui suurel puitunud tüve ja okstega taimel.Sellest ka vastupidavus suurel taimel parem.Selle talve kahjustused aga selguvad alles kasvuperioodi alguses(mais),mitte varem.Taimed talvitusid pottides(maa peal) ja jaanuari lumeta külmadega võisid külmuda hoopis juured... :(
Rudolf
Nurga puukool

Lehtpuu?

mitte....

Postitus Postitas Lehtpuu? » N Mär 30, 2006 10:34:06

to Ankake:
mitte okastega lehtpuu ,vaid okaspuu lehtedega :idea: :!:

Vasta