Kadaka paljundamine

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
kadri43
Postitusi: 1
Liitunud: T Mai 10, 2011 11:26:22

Kadaka paljundamine

Postitus Postitas kadri43 » T Mai 10, 2011 11:33:32

Tere

Olen aianduse eriala õpilane ja mul on küsimus seoses kadakate paljundamisega. Soovin teada, kuidas oleks kõige otstarbekam paljundada kaljukadaka sorti `Blue Arrow`? Kas haljaspistikuga või pookimise teel? Huvitab just, kuidas puukoolis paljundatakse. Ja kuidas toimub istiku koolitamine? Mitme aastaga on võimalik istik müügivalmis kasvatada? Olen väga tänulik, kui leiate aega vastamiseks.

Kasutaja avatar
Nurga puukool
Toimetaja
Postitusi: 309
Liitunud: E Mär 07, 2005 18:00:39
Asukoht: Harju mk,Nissi vald,Ellamaa,Nurga talu
Kontakt:

Re: Kadaka paljundamine

Postitus Postitas Nurga puukool » R Sept 16, 2011 09:37:57

tere,
kaljukadakakate sorte 'Blue Arrow' ja 'Sky Rocket' paljundatakse pistikutega.Heades tingimustes juurdumine 95%.Teisi sorte paljundatakse samuti pistikutega,kuid neil juurdumise % tunduvalt väiksem ja isegi kohati olematu.Viimasel ajal teisi sorte paljundatakse ka pookimisega.
'Blue Arrow' st lõikame pistikuid augusti keskpaiku,saadame oma partnerile Poola(neil olemas spetsiaalsed kasvuhooned).Seal pistikud juurutatakse aasta jooksul.Täpselt aasta pärast jõuavad need meile tagasi ja istutame noortaime potti P9.Selles potis kasvab taim 3-4 aastat,enne kui on vastavates mõõtudes ja sobilik istutamiseks müügipotti(C2 v.C3).Noortaimi ka kärbime igal aastal augusti lõpus ,septembris.
Võrdluseks :Hollandis sama tsükkel tehakse (isegi kasvuhoonetes) 2 aastaga(max.kolme aastaga)!
Rudolf
Nurga puukool

Kasutaja avatar
Madis34
Postitusi: 7
Liitunud: K Jaan 29, 2014 14:36:53

Re: Kadaka paljundamine

Postitus Postitas Madis34 » R Jaan 31, 2014 09:52:47

Valgusnõudlikkuselt jääb ebatsuuga kuuse ja männi vahepeale, kuid võrreldes kuusegatalub märksa halvemini liigniiskust. Mullaviljakuse suhtes on küllaltki nõudlik, paremini kasvab sügavapõhjalistel liivsavidel. Harilik ebatsuuga on talvekindel (vaid 2003.a. talvel esines kergeid okkakahjustusi, kuid neid esines sii

Vasta