Alpi seedermänd

Moderaatorid: ponderosa, Nurga puukool, okaspuu

Vasta
Sigridko
Postitusi: 1
Liitunud: K Sept 05, 2007 12:12:25

Alpi seedermänd

Postitus Postitas Sigridko » R Sept 07, 2007 11:31:50

Tahaksin aeda seedermändi, mis kasvaks suureks puuks. Tundub, et leitud Alpi seedermänd tundub olevat sobiv, ainus, milles ma kahtlen, on pinnas.
Meil nimelt paepealne pinnas, millel on umbes 70 cm mulda peal. Istutusauku saab muidugi paremat mulda lisada, aga kas see on piisav ja kas Alpi seedermänd kasvab sellisel pinnasel suureks puuks.
Tänud ette!!!

Kasutaja avatar
ponderosa
Toimetaja
Postitusi: 66
Liitunud: R Okt 21, 2005 20:30:48

Postitus Postitas ponderosa » N Sept 13, 2007 20:27:23

Garantiid kasvamise osas ei saa kunagi anda. Aga ega Alpideski see mullakiht kõikjal just liiga tüse pole....
Kui on Alpi seedermänni soov, siis tuleb see aga kasvama panna :wink:
Niipalju kui ma Pinus cembra-id Eestimaal vaadelda olen saanud, siis nooruses, kuni paarikümne aastani neil väga tõsiseid probleeme ei ole. Edasi läheb asi segasemaks. Osadel puudel progresseerub kiiresti laasumine, mis näib olema seotud nii kasvukohaga kui ka geneetilise taustaga. Kiire laasumine paistab olevat seodud ka seenhaiguste tugeva survega puudele (okkad-võrsed) ja need suudavad hoida rohelise vaid ladvatuti. Suuremates puudegruppides on hästi näha, kuis osad eksemplarid on jõulised, pika võra ja tiheda okastikuga, teised küll sama kõrged, aga peened, kiratsevad ja vaid rohelise ladvatutikesega...
Seetõttu on ilusa, aastakümneid jõulisena püsiva seedermänni trehvamine üksjagu loterii :lol:

ahti
Postitusi: 18
Liitunud: R Juul 07, 2006 10:01:22

on ka muid seedermände

Postitus Postitas ahti » K Dets 12, 2007 16:39:51

vKui on väikene aed eelistan kääbusseedermändi - kust saada ei oska kohe öelda (pinus pumila)

Vasta